Dig.do provides summary information about websites
Discover the most popular sites
Search domain or keyword:

Top sites >> topics >> World / Makedonski

Top Internet Sites


World/Makedonski/Економија и стопанство
World/Makedonski/Купување
World/Makedonski/Медиуми
World/Makedonski/Наука
World/Makedonski/Општество
World/Makedonski/Регионално
World/Makedonski/Рекреација
World/Makedonski/Спорт
World/Makedonski/Уметност
motika.com.mk screenshot

Мотика - Се насмеа ли денес?

motika.com.mk
(view complete information about motika.com.mk)


ПОЧЕТНА ХУМОР МИСТЕРИИ ИГРИ ВИЦОВИ БОНУС ХАРД КОР ЕРОТИКА АРТ ТЕХНОЛОГИЈА Најнови ТОП 20 E-mail порака до сопругата (виц) Маж престојувал во...

Keywords: хумор, игри, мистерии, еротика, забава

Site position: 2 (in .mk); 6890 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-21 02:09:38
Што има ново? - CRNOBELO.com - CRNOBELO.com

crnobelo.com
(view complete information about crnobelo.com)


CRNOBELO Македонски забавен портал / Makedonski zabaven portal

Site position: 8836 (in .com); 14016 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-21 04:13:21
kajgana.com screenshot

Кајгана

kajgana.com
(view complete information about kajgana.com)


Услови за користење Контакт Импресум Маркетинг Kajgana.com на Facebook Kajgana.com на Twitter Kajgana.com на You Tube RSS Насловна Вести Спорт ТОПКИ Магазин Сцена Гик...

Keywords: Кајгана, Вести, Спорт, Магазин, Сцена, Гик, Автомобили, Фото, Видео, Игри, Форум, Огласник

Site position: 10116 (in .com); 15958 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-21 06:55:50
tocka.com.mk screenshot

Точка - Насловна

tocka.com.mk
(view complete information about tocka.com.mk)


АРХИВА : Chat : Соновник : Резултати : ТВ Програма Скопје 0 Македонија : Љубов : Роналдо : Ријана ВЕСТИ СПОРТ ЖИВОТ ШОУ БИЗНИС ПЛАНЕТА АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА ЕРОТИКА ФОТО ВИДЕО ИНТЕРВЈУ ТОП ВЕСТИ НАЈНОВИ | НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ ДЕНЕС (1) Што е афлатоксин и кои се...

Site position: 12 (in .mk); 35125 (Global Alexa rank)

Visit date: 2013-02-19 22:31:43
vicoteka.mk screenshot

Vicoteka.mk | Најголема база на вицови во Македонија

vicoteka.mk
(view complete information about vicoteka.mk)


 Почетна Вицови Напиши виц Гиф Видео Сликотека Колумни Факти Игри Маркетинг Контакт Facebook Twitter Google+ LinkedIn YouTube Виц на денот toto 17/02/2013 Виц на...

Site position: 15 (in .mk); 38799 (Global Alexa rank)

Visit date: 2013-02-20 13:59:03
pazar3.mk screenshot

Pazar3.mk - Најголемото место за тргување!

pazar3.mk
(view complete information about pazar3.mk)


Се поврзува... Се поврзува... Најголемото место за тргување! Pazar3.mk, најголемо место за тргување во Македонија. Овде можете да ги продадете...

Site position: 21 (in .mk); 49384 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-21 09:33:19
dnevnik.com.mk screenshot

Дневник

dnevnik.com.mk
(view complete information about dnevnik.com.mk)


Dnevnik

Keywords: Dnevnik

Site position: 23 (in .mk); 57239 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-21 09:04:15
femina.mk screenshot

Femina.mk | Женски сајт и форум

femina.mk
(view complete information about femina.mk)


УБАВИНА и МОДА ЉУБОВ и СЕКС ДИЕТИ и ФИТНЕС РЕЦЕПТИ ЗДРАВЈЕ СЕМЕЈСТВО КАРИЕРА НОВОСТИ ЗАБАВА КОЛУМНИ ФОРУМ Почетна НОВОСТИ Среќни сте?...

Site position: 24 (in .mk); 57616 (Global Alexa rank)

Visit date: 2013-03-20 12:30:48
novamakedonija.com.mk screenshot

Нова Македонија - Насловна

novamakedonija.com.mk
(view complete information about novamakedonija.com.mk)


Вести Спорт Прилози Забава Македонија | Економија | Свет | Хроника | Скопје | КоментариДебати | Култура | Пусто турско | Медицински совети |...

Keywords: Нова Македонија, Вести, Македонија, Политика, Спорт, Економија, Култура, Скопје, Свет, Фељтон, Забава, Фудбал, Ракомет, Кошарка, Избор, ИнтерАвто, Колибри, Лик

Site position: 31 (in .mk); 76483 (Global Alexa rank)

Visit date: 2013-01-23 01:35:16
utrinski.com.mk screenshot

Утрински весник

utrinski.com.mk
(view complete information about utrinski.com.mk)


Utrinski Vesnik

Keywords: Utrinski Vesnik

Site position: 32 (in .mk); 79634 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-21 07:09:20
vest.com.mk screenshot

Вест

vest.com.mk
(view complete information about vest.com.mk)


Прва Македонија Култура Живот Спорт Свет Здравје Сакам да кажам Архива .... БАРАЈ од 2009 2010 2011 2012 до 2009 2010 2011 2012 ОТКРИЕН МИНИ-БОРДЕЛ И...

Keywords: Вест

Site position: 33 (in .mk); 80765 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-21 04:13:01
vip.mk screenshot

Vip оператор - повеќе за вас | мобилен оператор - мобилни телефони - интернет на мобилен - он-лајн сметка - надополнување на сметка - бесплатни SMS пораки

vip.mk
(view complete information about vip.mk)


Контакт центар: 077 1234 kontakt@vipoperator.mk Vip – Повеќе за вас Приватни Корисници Припејд промоции Постпејд промоции Понуда на телефони Деловни...

Keywords: SMS, MMS, GPRS, 3G, тарифи, тарифни модели, опции, тарифи и опции, роаминг, странство, цени на позив, мобилни телефони, blackberry, VMC, претплатници, Vip online, поддршка на корисниците, Vip припе�?д пакети, игри, мелодии, слики, Vip постпе�?д, Vip припе�?д, 3Д модел, Vip при�?атели, chat & date, нокиа, самсунг, цени на мобилни телефони, продажни места, моторола, мобилен прова�?дер, Македони�?а, мобилни комуникации, мобилен оператор, Vip понуда, Vip услуги, забава, комуникации, Vip мобилен портал, зони

Site position: 43 (in .mk); 114541 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-25 14:02:34
ekipa.mk screenshot

Екипа

ekipa.mk
(view complete information about ekipa.mk)


ЕКИПА, спортски е-весник. Сакај спорт! Читај спорт! Живеј спорт! http://www.ekipa.mk

Site position: 47 (in .mk); 135059 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-12-01 19:57:14
kafepauza.mk screenshot

Кафе пауза

kafepauza.mk
(view complete information about kafepauza.mk)


Кафе пауза Кафе на денот Рецепти Факти и сознанија Десктоп позадини Занимливости Живот Совети Мода и убавина Љубов и секс Здравје Работа...

Keywords: кафе, пауза, раат, информации, забава, релаксација, едукација, филм, музика, занимливости, арт, дизајн, мода, убавина, рецепти, факти, сознанија, совети, живот, технологија, тв серии, храна, пијалаци, kafe, pauza, raat, informacii, zabava, relaksacija, edukacija, film, muzika, zanimlivosti, art, dizajn, moda, ubavina, recepti, fakti, soznanija, soveti, zhivot, tehnologija, tv serii, hrana, pijalaci

Site position: 51 (in .mk); 145730 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-25 05:51:00
sportlife.com.mk screenshot

Sport Life Обложувалници : Почетна

sportlife.com.mk
(view complete information about sportlife.com.mk)


Контакт Одговорнo обложување Начини на плаќање [ Регистрирај се ] * * Почетна Понуда за обложување Резултати Во живо - моментални Во живо -...

Site position: 54 (in .mk); 171116 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-12-01 20:49:39
telma.com.mk screenshot

Телма Телевизија

telma.com.mk
(view complete information about telma.com.mk)


RSS Ваша сторија Контакт 11.12.2012 | 4:17 Вести Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Соња Николовска Културна хроника секој ден во 22:20...

Keywords: телма, Телма, Телевизија, телевизија, тв, ТВ, Тв, мк, МК, МАК, МКД, мкд, македонија, Македонија, МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИА, Македониа, македониа, скопје, Скопје, СКОПЈЕ, ск, политика, бизнис, спорт, вести, информации, забава, програма, news, news online, breaking news, macedonia news, mk news, skopje weather, macedonia business, mak sports, macedonia politics, macedonia law, technology, entertainment, education, travel, health, video, Macedonia, macedonia

Site position: 58 (in .mk); 188383 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-12-11 01:20:27
365.com.mk screenshot

365.com.mk - Новини за современи луѓе

365.com.mk
(view complete information about 365.com.mk)


Светски трендови, технологија, совети, вирални видеа, локална содржина и многу повеќе. Ваш водич во современото уште од 2006.

Site position: 62 (in .mk); 201349 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-12-01 13:40:56
stb.com.mk screenshot

Стопанска Банка - Дома

stb.com.mk
(view complete information about stb.com.mk)


   Мапа на сајтот    мк    en Стопанска Банка АД - Скопје    Дома    Контакт    NBG Group За банката Профил и Историја Историја на Банката Мисија...

Site position: 73 (in .mk); 251311 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-12-11 00:05:21
build.mk screenshot

build.mk

build.mk
(view complete information about build.mk)


Вести Проекти Мапа Компании Блог Тагови Форум Градот Скопје ќе се консултира што да прави со „Езеро Треска“ 19.11.2012 Повторно...

Site position: 76 (in .mk); 262233 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-19 19:40:12
taratur.com screenshot

Таратур | Сркајте Таратур!!!

taratur.com
(view complete information about taratur.com)


Ким Јонг Ун прогласен за најсекси фраер на годината Да, токму овој човек го понесе тој епитет, но доделен од страна на сатиричната веб...

Keywords: fun, zabava, забава, вести, vesti, news, portal, портал, Macedonia, Makedonija, Македонија, sliki, slike, pics, pictures, слики, клипови, clips, klipovi, klipove, taratur, таратур

Site position: 161557 (in .com); 262641 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-27 17:52:14
ukim.edu.mk screenshot

уким

ukim.edu.mk
(view complete information about ukim.edu.mk)


КОНГРЕСЕН ЦЕНТАР ОХРИД Е-пошта - најава Корисник: Шифра: Универзитет Мисија на Универзитетот Р. Македонија Скопје Ректори на УКИМ За нас ......

Site position: 80 (in .mk); 266480 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-25 21:10:08
Комерцијална банка АД Скопје

kb.com.mk
(view complete information about kb.com.mk)


Универзална македонска банка која нуди услуги за правни и физички лица: штедни депозити, кредити, банкарски картички (MаsterCard, Maestro, Visa, Visa Electron, Visa Gold), денарски платен промет, платен промет со странство, документарно работење (дознаки, акредитиви, гаранции), девизен пазар (купопродажба на странски платежни средства), купопрoдажба на хартии од вредност, инвестициско банкарство итн.

Keywords: банка,кредит,кредити,сметка,сметки,денарск сметка,девизна сметка,картички,Master,Maestro,Visa,штедење,денарск штедење,девизно штедење,платен промет,гаранции,banka,kredit,krediti,smetka,smetki,denarska smetka,devizna smetka,karticki,stedenje,denarsko stedenje,devizno stedenje,platen promet,garancii

Site position: 98 (in .mk); 381134 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-12-02 01:40:26
kupikniga.mk screenshot

KupiKniga.mk - најголемата онлајн книжарница во Македонија

kupikniga.mk
(view complete information about kupikniga.mk)


е-адреса: Лозинка:

Keywords: Kupi Kniga,Kupi,Kniga,Купи,Книга,Купи Книга,КупиКнига,KupiKniga

Site position: 109 (in .mk); 415136 (Global Alexa rank)

Visit date: 2013-01-15 18:53:21
ugd.edu.mk screenshot

УГД

ugd.edu.mk
(view complete information about ugd.edu.mk)


Универзитет Гоце Делчев, УГД, Гоце Делчев, факултети, универзитет, студенти, стипендии, студии, Е-индекс, индекс, библиотека, Е-библиотека, пошта, распоред, календар, учење, UGD, University Goce Delcev, goce delcev, Faculties, Centres, Students, Student, Studies, how to study, ECTS, International students, international student, Higher studies in, newsletter, e-library, e-learning, e-repository, science, research

Keywords: Универзитет Гоце Делчев, УГД, Гоце Делчев, факултети, универзитет, студенти, стипендии, студии, Е-индекс, индекс, библиотека, Е-библиотека, пошта, распоред, календар, учење, UGD, University Goce Delcev, goce delcev, Faculties, Centres, Students, Student, Studies, how to study, ECTS, International students, international student, Higher studies in, newsletter, e-library, e-learning, e-repository, science, research

Site position: 142 (in .mk); 610327 (Global Alexa rank)

Visit date: 2014-05-06 00:34:58
meteo.gov.mk screenshot

Управа за хидрометеоролошки работи

meteo.gov.mk
(view complete information about meteo.gov.mk)


Управа за хидрометеоролошки работи Почеток УХМР За нас Директор на УХМР Организација и раководење Информации и услуги Мерни места по...

Site position: 172 (in .mk); 733395 (Global Alexa rank)

Visit date: 2013-01-12 19:36:47
Македонски Спорт

sport.com.mk
(view complete information about sport.com.mk)


понеделник, 18 март 2013 | година ХII почетна електронско издание rss контакт Фудбал МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ Кошарка НБА Ракомет Одбојка Архива Микс...

Site position: 190 (in .mk); 839818 (Global Alexa rank)

Visit date: 2013-03-18 02:00:51
skopje.gov.mk screenshot

skopje.gov.mk

skopje.gov.mk
(view complete information about skopje.gov.mk)


Keywords: Скопје, Македонија, главен град, вести, настани, историја, галерија, настани,градоначалник,совет,сервиси

Site position: 205 (in .mk); 914684 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-12-21 05:32:10
topshop.com.mk screenshot

Топ Шоп производи и совети: сè за домаќинство, кујна, убавина, фитнес, здравје, забава...

topshop.com.mk
(view complete information about topshop.com.mk)


tooltip after the triger За информации или помош при нарачување јавете се на: 02/3094 550 Кошничка за купување | Помош | Контакт Барај 0 производ/и 0,00 Ден....

Keywords: фитнес, слабеење, здравје, убавина, забава, домаќинство, кујна, topshop, Top Shop, Топ Шоп, топшоп, zdravje, ubavina, fitnes, slabeenje

Site position: 210 (in .mk); 932720 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-12-21 23:57:21
Трговски центар - Ваше современо задоволство | Купување и трговија на Интернет

tc.mk
(view complete information about tc.mk)


Најави се | Зачлени се MK | EN Ден. EUR USD Категории Бела техника и апарати... Возила, опрема и делови Деца и Бебиња Дом и градина Електроника...

Site position: 221 (in .mk); 989049 (Global Alexa rank)

Visit date: 2012-11-20 17:40:30

Место МК - Кулирај

mesto.com.mk
(view complete information about mesto.com.mk)


Македонски видео портал. Најнови спотови, реклами, смешни клипови. Прикачи твое видео и сподели го со еден клик на Facebook, Twitter или MySpace.

Keywords: видео, macedonia, video, clip, klip, music, tose proevski, fun, commercial, zabava, spotovi, zabava, reklami, makedonija, macedonia, Македонија

Visit date: 2012-12-14 08:49:41
mmm.com.mk screenshot

MMM.com.mk - Почетна

mmm.com.mk
(view complete information about mmm.com.mk)


Почетна Вести Домашни Регионални Интервјуа Интервјуа Албуми Мп3 Галерија Фото Видео Настани Настани Концерти Gossip Контакт Offside по свои...

Keywords: Makedonska, muzika, muzicka, mreza, Makedonija, free, mp3, Macedonia, pejaci, zvezdi, albumi, koncerti, top, Tose, Proeski, M2, Aleksandar, Belov, Lozanoski, Vlatko, Leb, i, sol, Vrcak, DNK, Dario, Karolina, Goceva, Kaliopi, Stefanovski, besplatno, None, Nedelkovska, Elena, Risteska, Maja, Panceva, Vlado, Janevski, Proevski, Slatkar, Slatkaristika, Toni, Zen, Lambe, Alabakovski, Македонска, музика, музичка, мрежа, Македонија, мп3, пејачи, ѕвезди, албуми, концерти, топ, Тоше, Проески, М2, Александар, Белов, Лозаноски, Влатко, Леб, и, сол, Врчак, ДНК, Дарио, Каролина, Гочева, Калиопи, Стефановски, бесплатно, Ноне, Неделковска, Елена, Ристеска, Маја, Панчева, Владо, Јаневски, Проевски, Слаткар, Слаткаристика, Тони, Зен, Ламбе, Алабаковски

Visit date: 2012-12-16 01:47:51
fancy.mk screenshot

fancy.mk

fancy.mk
(view complete information about fancy.mk)


Почетна Статии Новости Облека Чевли Ташни Аксесоари Моден Лексикон Убавина и Здравје Туторијали Денска Мода Хороскоп Мажи Занимливости...

Keywords: облека, ташни, чевли, накит, парфеми, шминка, фризура, нокти, албум, слики, фотографии, фенси, fensi

Visit date: 2012-12-20 04:26:48
mojakozmetika.mk screenshot

МојаКозметика – Портал за жени и мажи

mojakozmetika.mk
(view complete information about mojakozmetika.mk)


МојаКозметика – Портал за жени и мажи Почетна Шминка Коса Нега на косата Проблеми со косата Кожа Нега на кожата Проблеми со кожата...

Keywords: мојакозметика, Мојакозметика, mojakozmetika, Mojakozmetika, Kozmetika, kozmetika, козметика, шминка, shminka, sminka, кожа, koza, kozha, коса, kosa, проблеми, problemi, пореметување, poremetuvanje, хирургија, hirurgija, естетска, estetska пластична, plasticna, plastichna, убавина, ubavina, здравје, zdravje, совети, soveti, нега, nega, мода, moda, стил, stil, психологија, psihologija, портал, portal, мажи, mazi, mazhi, жени, zeni, zheni, маркетинг, marketing, најново, najnovo, најчитано, najcitano, najchitan

Visit date: 2012-11-20 03:16:38
najevtino.mk screenshot

Најевтино.мк - Споредба на сите производи и цени од Македонија на едно место.

najevtino.mk
(view complete information about najevtino.mk)


Производи со намалени цени Најпопуларни производи Апликации Електроника ТВ Видео Аудио ЛЦД и плазма телевизори Звучници ДВД плеери...

Keywords: паметна,сигурна,споредба,sporedba,производ,кор сник,korisnik,мислење,mislenje,tehnomarket,avon,najevtino,најев тино,samsung,amc,anhoch,компјутери,мебел,фотоапарат и,книги,бела техника,bela tehnika,најниски цени,лаптопи,laptop,htc,samsung,nokia,nikon,intel,asus,dvd,двд,ssd ,hdd

Visit date: 2012-11-20 17:08:58
bitolskasema.org screenshot

BitolskaSema.com.mk

bitolskasema.org
(view complete information about bitolskasema.org)


Почетна Огласи Контакт За нас Маркетинг Битолска Шема Кафулиња Ноќни Клубови Таверни Ресторани Пицерии Мезе бар Хотели Бутици Салони за...

Keywords: Битола, забава, Битолска, Битолска Шема, Bitolska Sema, BitolskaSema, ноќен живот, слики, галерии

Visit date: 2013-02-19 13:00:57
pretpriemac.com screenshot

Претприемач | Извор на знаење за малите бизниси

pretpriemac.com
(view complete information about pretpriemac.com)


Претприемач Извор на знаење за малите бизниси Почетна За нас Архива Започнување Бизнис идеи Бизнис план Започнување на бизнис Маркетинг...

Keywords: претприемач, бизнис, мал бизнис, маркетинг, бизнис план, започнување на бизнис, финансии, претприемништво

Visit date: 2012-11-23 00:29:08
avtooglasi.com.mk screenshot

Avtooglasi.com.mk - Бесплатно огласување на половни и нови возила. Бесплатни реклами за Авто сервиси и Авто перални

avtooglasi.com.mk
(view complete information about avtooglasi.com.mk)


Прва страна Додај оглас Возило Делови Авто сервис Авто перална Споредба Статистика интеграција зачувани известувања rss помош контакт...

Keywords: oglasi za polovni avtomobili vo makedonija,oglasi za koli vo makedonija,огласи,половни автомобили во македонија,avtooglasi,avtooglasi.com.mk,avtooglasi.mk,автоогла си,автоогласи македонија,avtooglasi,avtooglasi makedonija

Visit date: 2013-01-11 19:52:50
astronomija.com.mk screenshot

Астрономија

astronomija.com.mk
(view complete information about astronomija.com.mk)


Скопско астрономско друштво е најактивното здружение со Македонија кое се занимава со астрономијата од научен аспект. Skopje astronomy society is the only organization in Macedonia which works active on the field of astronomy.

Keywords: Skopje, Скопје, Makedonija, Македонија, Macedonia, Астрономија, Astronomija, Astronomy, Planets, Планети, Сонце, Sonce, Planeti, Ѕвезди, Dzvezdi, Sistem, Систем

Visit date: 2013-01-13 03:59:15
finance.gov.mk screenshot

Министерство за финансии

finance.gov.mk
(view complete information about finance.gov.mk)


Фото галерија ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ ЛИНКОВИ Контакт English Navigation Насловна Министерство Министер Биографија Говори Интервјуа Колумни ММФ и...

Visit date: 2013-01-13 17:43:31
srd.org.mk screenshot

Совет за радиодифузија

srd.org.mk
(view complete information about srd.org.mk)


Untitled Document Прва страница Контакти Архива За Советот Медиуми Оператори Мониторинг Заштита на малолетници Легислатива ТОП ТЕМИ  План за...

Keywords: радиодифузија, radiodifuzija, sovet za radiodifuzija, SRD, совет за радиодифузија, Совет за радиодифузија, медиуми, mediumi

Visit date: 2013-01-14 03:36:49


| dig.do - home | list world top sites | top sites by category | top sites by country | blog | stats | terms of use | contact |